Próbujesz zrzucić nadmiar tłuszczu z brzucha? Twoje uda, pomimo trzymania się restrykcyjnej diety i ćwiczeniom, nie wyglądają już tak dobrze, jak kilka czy kilkanaście lat temu? Niedoskonałości ciała nie muszą być już powodem do frustracji i kompleksów. Z pomocą wszystkim osobom pragnącym zrzucić zbędny balast przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej – zabieg kriolipolizy. Co warto wiedzieć o innowacyjnej kuracji? Sprawdź!
Innowacyjne urządzenia do kriolipolizy
Kriolipoliza jest skutecznym zabiegiem miejscowo odchudzającym wykonywanym przy użyciu specjalistycznej aparatury. Jak działają urządzenia do kriolipolizy? Nowoczesne urządzenia wyposażone są w specjalne głowice, które precyzyjnie i w pełni kontrolowany sposób chłodzą tkankę tłuszczową, co prowadzi do zmniejszenia jej objętości. Zamrożone, a więc uszkodzone komórki transportowane są do układu limfatycznego, a następnie wydalane w naturalnych procesach metabolicznych.
Dla kogo?
Kriolipoliza polecana jest wszystkim osobom, kobietom i mężczyznom, które chcą w widoczny i bezpieczny sposób zredukować ilość tkanki tłuszczowej z niewielkich obszarów, na przykład brzucha, twarzy czy ud. Pełne efekty zabiegu widoczne są po 1-2 miesiącach, kiedy wszystkie obumarłe komórki zostaną wydalone z ciała. Jeśli lekarz stwierdzi taką potrzebę, w ciągu tego czasu można powtórzyć zabieg dla wzmocnienia jego efektów.
Przeciwwskazania
Kriolipoliza, jak każda inna ingerencja w ciało, nie może być wykonana u wszystkich pacjentów. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wyróżnić możemy ciążę i karmienie piersią, chorobę Raynauda, krioglobulinemię, hipoproteinemię, niskie ciśnienie, cukrzycę u osób starszych, choroby wątroby, posiadanie rozrusznika serca.