Metoda żelowa zdobienia paznokci – co warto o niej wiedzieć?

Manicure żelowy wykonany przy pomocy specjalnego żelu nakładany na płytki paznokcia jest w chwili obecnej najszybszym sposobem na wykonanie pięknego manicure bez potrzeby wydawania większych pieniędzy. Przy pomocy specjalnej lampy UV w domowych warunkach można wykonać wspaniały manicure i pedicure.

Co warto wiedzieć?

Dzięki metodzie żelowej można przedłużyć długość paznokci na szablonie albo przy pomocy zwykłego tipsa. Aby skorzystać z metody z tipsami, warto skorzystać z wyprofilowanych nakładek, które przyklejane są bezpośrednio na brzeg paznokcia.

Sporym atutem nałożenia paznokci żelowych jest przede wszystkim to, że trzymają się one nawet kilka tygodni. Prawidłowo nałożone tipsy żelowe mogą utrzymać się nawet 5 tygodni. Na szczęście jeżeli pojawią się odrosty, to można bardzo szybko uzupełnić je żelem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby szybko zdjąć manicure z paznokcia i nałożyć nową warstwę.

Dlaczego warto postawić na manicure żelowy?

Metoda żelowa zdobienia paznokci ma bardzo wiele zalet, dlatego też w praktycznie każdym większym salonie kosmetycznym wykonuje się manicure żelowy. Największymi zaletami jest oczywiście naturalny i bardzo subtelny efekt oraz możliwość modelowania kształtu paznokcia.

Do największych zalet należy zaliczyć także trwałość manicure oraz szybkość jego wykonania. Przy pomocy odpowiednich akcesoriów, można wykonać nawet bardzo skomplikowane zdobienia, które są w stanie ożywić nawet bardzo zaniedbane dłonie i paznokcie. Dla wielu kobiet olbrzymią zaletą żeli jest także to, że żele nie posiadają zapachu.

Jak wykonać prawidłowo zabieg?

Jak wspomniano powyżej metoda żelowa zdobienia paznokci jest bardzo prosta, dzięki czemu z jej dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Po dokładnej dezynfekcji rąk warto zmiękczyć dłonie i usunąć zbędne skórki. Jeżeli chodzi o same paznokcie, to warto skrócić je do odpowiedniej długości. Kluczem to sukcesu jest przede wszystkim to, aby uzyskać matową powierzchnię. W zadaniu tym pomóc może opiłowanie specjalnym bloczkiem kosmetycznym.

Jeżeli chodzi o aplikację żelu to należy ją dokonać precyzyjnie i dokładnie. Problemy pojawiają się przy rozlaniu żelu na skórki wokół paznokci. Bardzo ważne jest także to, aby nałożyć trzy warstwy żelu. Każdy z nich musi być oddzielnie naświetlany lampami UV. Na samym końcu należy zastanowić się oczywiście, na jaki żel postawić. Prawidłowo wykonany manicure żelowy trwa od 1 do 2 godzin. Czas może się znacząco wydłużyć, gdy w grę wchodzą bardzo skomplikowane zdobienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.