Wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe

Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni blisko domu nie jest trudne. Dzięki szerokiemu wyborowi mebli ogrodowych możemy wykreować strefę odpowiednią do relaksu, podejmowania gości czy miejsce, w którym bawić się będą dzieci. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę?

Trwałe meble dopasowane do potrzeb

Jedną z najważniejszych kwestii, podczas wyboru mebli ogrodowych, jest trwałość oferowanych rozwiązań. Nowoczesne meble ogrodowe powinny być zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, niskimi czy wysokimi temperaturami. W tym celu projektanci wykorzystują sprawdzone i innowacyjne rozwiązania. Nie bez znaczenia jest także estetyka – meble powinny odpowiadać obowiązującym trendom, wpisywać się w modę.

Jakie meble wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych pozwoli na wybranie modeli dopasowanych do potrzeb. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie meble technorattanowe – są one trwałe, lekkie i eleganckie. Atutem są rozbudowane kolekcje takich mebli – znaleźć w nich można sofy narożne, ale też fotele, leżanki ogrodowe, stoliki i stoły, donice ogrodowe, skrzynie. Meble technorattanowe posiadają lekkie stelaże wykonane z aluminium, okrycie mebla to technorattanowa plecionka o nieporowatej strukturze. Inna propozycją są meble aluminiowe, w których siedziska i oparcia wykonano z siatki polietylenowej. Szeroki wybór mebli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok.

Jak chronić meble ogrodowe?

By meble ogrodowe na długi czas zachowały doskonały wygląd, warto wybrać także pokrowce ogrodowe. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – taka tkanina nie przepuszcza brudu, pozwala na swobodną wymianę powietrza. W celu lepszego dopasowania tkaniny do mebla, projektanci zaproponowali dodatkowy ściągacz.