Jak stworzyć elegancką i funkcjonalną kuchnię?

By móc wygodnie przygotowywać smaczne posiłki każdego dnia, konieczne jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do tego. Wygodna kuchnia to miejsce do gotowania, ale też podawania posiłków czy przechowywania narzędzi kuchennych. Jak zaaranżować ją prawidłowo?

Jaka kolekcja mebli okaże się najlepsza?

Olbrzymi wybór mebli kuchennych sprawia, że szybkie podjęcie decyzji odnośnie kupna może okazać się problematyczne. Warto zwracać uwagę na tworzywa i materiały: zdecydowana większość dostępnych mebli jest tworzona dzisiaj z pyt meblowych oraz płyt MDF. Materiały te są odpowiednio zabezpieczane przed wilgocią, ścieraniem, odkształcaniem. ich wierzch pokrywają laminaty i akryle, co pozwala na nadanie meblom elegancji.

Co powinno znajdować się w kolekcjach meblowych?

Kolekcje meblowe powinny być rozbudowane – dzięki temu mamy większą możliwość wyboru elementów i dopasowania ich do konkretnego wnętrza. Podstawą w kolekcjach są oczywiście szafki wiszące i stojące, które uzupełniane są o słupki, witryny przeszklone, regały, kosze cargo. Większość kolekcji posiada również elementy pod zabudowę – są one dedykowane do zabudowania zmywarki, lodówki, piekarnika. Taka kuchnia to podstawa!

Kuchnia z wyspą                                                                      

Jedną z ciekawszych propozycji ostatnich lat są wyspy kuchenne, które nie tylko zmieniają optykę przestrzeni, ale też pozwalają na lepsze zarządzanie nią. Wyspa kuchenna to nic innego jak duża szafka lub też kilka szafek stojących połączonych ze sobą, na szczycie których umieszcza się funkcjonalny blat roboczy. Wewnątrz wyspy znajdzie się dość miejsca na sprzęty kuchenne, garnki, patelnie. Blat roboczy posłuży przede wszystkim jako miejsce do krojenia, przygotowywania posiłków, ale też przestrzeń do ich podawania. Wystarczy kilka wygodnych stołków barowych, by wyspa pełniła też rolę miejsca do podawania kawy czy herbaty.