Stylizacja paznokci metodą akrylową

Metoda akrylowa zdobienia paznokci to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą mieć piękny i co najważniejsze trwały manicure. Paznokcie akrylowe mają mnóstwo zwolenniczek. Dlaczego jest do dobre rozwiązanie na zdobienie paznokci?

Paznokcie żelowe czy akrylowe?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, co jest lepszym rozwiązaniem – paznokcie żelowe czy też może akrylowe? Czasem również te dwa rozwiązania są ze sobą mylone, co jest założeniem całkowicie błędnym, ponieważ te dwa sposoby zdobienia paznokci znacząco się od siebie różnią. Akry jest znacznie prostszy w zastosowaniu, utwierdza się samoistnie, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń w postaci lampy UV czy LED.

Czym się wyróżnia metoda akrylowa zdobienia paznokci?

Zadbane i piękne dłonie to jeden z największych atutów kobiet. Nawet przy kruchych płytkach paznokciowych można mieć paznokcie piękne, długie i mocne. Wystarczy zastosować klasyczną stylizację paznokci z zastosowaniem akrylu. Dodatkową zaletą tej metody jest również to, że wzmacnia ona naturalną płytkę paznokcia.Stosowanie akryl daje wiele możliwości uzyskania różnorodnych stylów na paznokciach, które nie tylko wyglądają pięknie, ale także stają się twarde, odporne na zadrapania i niektóre uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie akrylu pozwala także na przedłużenie paznokci oraz nadanie im dowolnego kształtu.

W czym tkwi sekret udanego zdobienia paznokci akrylem?

W stylizacji paznokci akrylem najważniejsza jest odpowiednia technika. Nie mniej istotne jest także to, jaki zostanie zastosowany typ materiału. Akryl przeznaczono do stylizacji paznokci, można podzielić na szybkoschnący i wolnoschnący. Pierwszy stosowany jest w profesjonalnych kabinetach stylizacji paznokci, natomiast drugi dedykowany jest osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w samodzielnej stylizacji. Czasem zdarza się, że zapach akrylu może budzić nieprzyjemne doznania. W takim wypadku najlepszą opcją będzie zakup wersji bezwonnej.

Jak samodzielnie stylizować paznokcie metodą akrylową?

Stylizację paznokci przy pomocy akrylu należy rozpocząć od przygotowana paznokcia, czyli spiłowania płytki i wycięcia nadmiaru skórek, ważne jest także nadanie paznokciem pożądanego kształtu. Następnie należy przemyć paznokieć cleanerem, a następnie nałożyć primer. Następny krok to połączenie akrylu w liquidzie z proszkiem akrylowym. Taka emulsja powinna być nałożona na płytkę paznokcia w sposób równomierny. Gdy akryl wyschnie, a nierówności zostaną wyrównane, można nałożyć na niego ulubiony lakier.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.