Jak ozdobić taras – pomysły na aranżację

Przydomowy taras to idealne miejsce do odpoczynku w gronie rodziny czy podczas odwiedzin znajomych. Jak ozdobić taras, by miejsce to zachęcało do relaksu? Okazuje się, że poza meblami ogrodowymi istnieje szeroki wybór dekoracji i dodatków!

 

Jak ozdobić taras przy pomocy tkanin?

Poduszki, pledy i koce to najprostszy sposób na to, jak ozdobić taras. Miękkie tkaniny nie tylko nadadzą przytulności przestrzeni wypoczynkowej, ale też niebagatelnie wpłyną na nasz komfort. Tkaniny wykorzystywane do dekoracji ogrodów i tarasów są dobierane niezwykle drobiazgowo – muszą być one odporne na ścieranie, wnikanie kurzu i na działanie wilgoci. Szeroki wybór kolorystyczny pozwoli na dobranie elementów do istniejącej już aranżacji przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem okażą się też dywany zewnętrzne, które tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu. Dywany takie skutecznie ochronią przed chłodem posadzki i wpłyną na estetykę otoczenia.

 

Kwiaty doniczkowe – prosty sposób na to, jak ozdobić taras!

Jedną z najprostszych metod na to, jak ozdobić taras, są pięknie kwiaty. Również w okresie jesieni możemy w ten sposób dekorować taras – wystarczy wybrać piękne wrzosy, chryzantemy. Wybrane kwiaty umieszczajmy w dekoracyjnych donicach: do wyboru są eleganckie donice technorattanowe, jak również donice kompozytowe, które świetnie prezentować się będą w nowoczesnych aranżacjach.

 

Jak ozdobić taras światłem?

Niewątpliwie ciekawym sposobem na to, jak ozdobić taras, jest światło! W październiku zmrok zapada szybciej, nie jest to jednak powód do tego, aby rezygnować z przyjemnych chwil na tarasie. By rozjaśnić przestrzeń warto wybrać lampiony rattanowe lub solarne – świetnie sprawdzą się one w aranżacjach rustykalnych czy nowoczesnych. Lampiony solarne mogą być ładowane za pomocą energii słonecznej lub USB.