Jakość nawierzchni jezdni bezpośrednio wpływa na komfort i bezpieczeństwo kierujących i podróżnych. Zły stan nawierzchni może być przyczyną uszkodzenia samochodu, jak również wypadków. Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie o jakość polskich dróg i bieżące monitorowanie wszelkich szkód, które mogą być problematyczne dla kierujących. Jak planowane są remonty dróg? W jaki sposób zabezpiecza się miejsce remontu?
Prace drogowe – poprawa jakości jezdni
Do najpopularniejszych prac remontowych na polskich drogach zalicza się przede wszystkim zmianę nawierzchni lub też punktowe uzupełniane dziur (najczęściej powstałych w okresie zimy i wiosny). Prace remontowe mogą dotyczyć również odcinków, gdzie powstały głębokie koleiny. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej na drogach, którymi często przejeżdżają ciężkie samochody ciężarowe. Sytuacją, w której konieczne jest remontowanie drogi są również uskoki – ma to miejsce na terenach kopalnianych. W przypadku dróg w górach częstym widokiem jest osuwanie się jezdni zgodnie z kierunkiem zbocza.
Planowanie remontu – objazdy, zwężenia
Planując remont danego odcinka drogi, wykonawca musi zadecydować, w jaki sposób poprowadzić ruch. Zdecydowanie odchodzi się od zamykania całych ulic – zamiast tego prowadzone są zwężenia lub tor jazdy po pasach awaryjnych. By było to możliwe konieczne jest zastosowanie poziomych i pionowych znaków drogowych, słupków ostrzegawczych.
Postaw na odstawę drogową!
Użycie wszelkich znaków drogowych czy tablic byłoby niemożliwe bez wykorzystania podstaw drogowych. Jedną z chętniej wybieranych na polskim rynku jest podstawa drogowa Nicrobase. Podstawy tego producenta łączą wysoką trwałość, funkcjonalność i atrakcyjną cenę. Podstawy te tworzone są z przetworzonego tworzywa PVC, co oznacza większą dbałość o środowisko naturalne. PVC jest materiałem wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Podstawy są odporne na najechanie samochodu, niskie i wysokie temperatury. Warto również wspomnieć o modułowej budowie podstaw Nicrobase – dzięki temu możliwe jest łączenie kilku podstaw ze sobą, tworząc szeroka, stabilną podstawę, wykorzystywaną do stosowania tablic wielkoformatowych. Podstawy drogowe Nicrobase posiadają uniwersalne otwory montażowe – osadzimy na nich tablice kierujące, znaki tymczasowe, reklamy, ale też zapory, bariery drogowe.