Liposukcja – jakie efekty daje odsysanie tłuszczu?

Liposukcja to zabieg, który pozwala na usunięcie znacznej ilości niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Polega na odessaniu tłuszczu przy użyciu różnych metod. Dzięki zastosowaniu takich technologii, jak laser czy ultradźwięki, możliwe jest obecnie wykonanie liposukcji w sposób mniej inwazyjny, niż jeszcze kilka lat temu i w dodatku wykorzystać pobraną tkankę tłuszczową ponownie. Wyjaśniamy, jak liposukcja pomaga w modelowaniu ciała.

Liposukcja niejedno ma imię – różne metody odsysania tłuszczu

Liposukcja wyróżnia się tym, że polega na odsysaniu nadprogramowej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest bardzo skuteczna w modelowaniu ciała. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki przy alei Wilanowskiej w Warszawie, liposukcję wykonuje się obecnie różnymi metodami. Najpopularniejsze z nich wykorzystują technologię laserową lub ultradźwiękową. Takie zabiegi polegają na wstępnym rozbiciu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przybiera ona jednolitą formę, którą łatwiej i bezpieczniej można odessać przy pomocy specjalnego urządzenia. Liposukcja laserowa czy ultradźwiękowa pozwalają na wyodrębnienie tkanki tłuszczowej bez jej uszkodzenia, dzięki czemu można ją zastosować jako wypełniacz dowolnego obszaru ciała, np. pośladków, piersi, blizn, zmarszczek czy ust. Nowoczesne metody liposukcji są więc odpowiednie dla osób, które chcą nie tylko wyszczuplić, ale też wymodelować ciało.

Należy pamiętać, że liposukcja, niezależnie jaką metodą jest wykonana, należy do zabiegów chirurgicznych i charakteryzuje się sporą inwazyjnością. Wymaga znieczulenia ogólnego lub miejscowego. Do zabiegu należy się odpowiedni przygotować, wykonując szereg badań, a po zabiegu trzeba odbyć rekonwalescencję (a czasem także jednodniową hospitalizację) i przez kilka tygodni nosić specjalne ubranko uciskowe.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki liposukcji?

Najważniejszym efektem liposukcji jest trwała utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej na danym obszarze. Usunięte komórki tłuszczowe nie są w stanie się już zregenerować. Nie oznacza to jednak, że pozostały pod skórą tłuszcz nie jest w stanie powiększyć swojej objętości pod wpływem sprzyjających warunków, np. wysokokalorycznej diety czy braku ruchu. Dlatego bardzo ważna po zabiegu liposukcji jest profilaktyka – utrzymywanie zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Zastosowanie lasera lub ultradźwięków podczas odsysania tłuszczu nie tylko ułatwia procedurę i czyni ją bezpieczniejszą, ale też wpływa na ujędrnienie i obkurczenie skóry, czego nie można osiągnąć podczas tradycyjnej liposukcji. Po okresie rekonwalescencji obszar zabiegowy staje się gładki i pozbawiony nierówności. Dla wzmocnienia efektów zaleca się też wykonywanie drenażu limfatycznego już kilka dni po liposukcji. A po całkowitym zagojeniu się tkanek, można sięgać również po inne zabiegi ujędrniające z zakresu medycyny estetycznej czy masażu.

Rozważasz liposukcję? Postaw na profesjonalizm i bezpieczeństwo!

Liposukcja powinna być wykonywana przez chirurga. Często odsysanie tłuszczu musi być wykonywane pod narkozą (znieczulenie ogólne), dlatego podczas zabiegu musi być obecny anestezjolog. Taką procedurę można wykonać tylko w odpowiednio przystosowanym do tego celu ośrodku medycznym, np. w klinice medycyny estetycznej lub klinice chirurgii plastycznej, gdzie znajduje się dobrze wyposażona sala operacyjna.

Szukasz kliniki, w której wykonywana jest liposukcja z użyciem najnowocześniejszych metod? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.