Nowoczesne donice na tarasie

Stworzenie funkcjonalnego tarasu czy ogrodu to nie tylko kwestia zakupienia wygodnych mebli – to również liczne dodatki, które pozwolą na zaaranżowanie przestrzeni w sposób estetyczny. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się nowoczesne donice – są one tworzone z innowacyjnych i trwałych materiałów, przez co doskonale sprawdzą się w otoczeniu domu.

Nowoczesne donice z cementu

Szukając nowoczesnych donic odpowiednich do tarasów w stylu minimalistycznym czy skandynawskim warto postawić na donice, które wykonane zostały z połączenia cementu oraz włókna szklanego – ten rodzaj donic nie tylko prezentuje się wspaniale, ale też jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Donice ogrodowe z tego tworzywa dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, a projektanci zaproponowali nam ich różnorodne kształty oraz pojemności. Bez trudu znajdziemy donicę odpowiednią do lawendy, jak i na niewielkie tuje czy krzewy. Donice cementowe zabezpieczone są przed mrozami, promieniowaniem UV i wilgocią.

Nowoczesne donice z technorattanu i rattanu

Decydując się na nowoczesne donice możemy wybierać również produkty tworzone z naturalnego rattanu lub też technorattanu. Donice takie doskonale wpisują się w styl prowansalski czy rustykalny, mogą być również uzupełnieniem kompletów meblowych z technorattanu. Donice technorattanowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu – nieporowata struktura nie jest podatna na wilgoć, a jej czyszczenie nie sprawi problemów Szeroki wybór kolorów sprawi, że bez trudu dopasujemy donice do istniejącej już aranżacji otoczenia. W przypadku donic rattanowych warto zadbać o to, aby izolować je od wilgoci, a więc: trzymać pod dachem. Donice rattanowe mogą służyć również jako funkcjonalne osłonki.