OC – co powinien wiedzieć każdy początkujący kierowca?

 

Początek przygody z jazdą samochodem wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim wyruszysz na pierwszą przejażdżkę zakupionym wozem, powinieneś dopełnić wszelkich formalności. Najważniejszą rzeczą, o jakiej powinieneś pamiętać, jest zarejestrowanie i ubezpieczenie swojego mienia. Nie musisz decydować się na kosztowny, pełen pakiet proponowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Na dobry początek możesz wybrać podstawową polisę, czyli OC. Co warto wiedzieć o polisie? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Do jego zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Podpisana przez Ciebie polisa chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać poszkodowane z Twojej winy w wypadku.

Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Przed jej wygaśnięciem należy odnowić polisę lub zawrzeć nową umowę z innym ubezpieczycielem. Niewywiązanie się z obowiązku pociąga za sobą poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe. W tym roku maksymalna kara dla właściciela osobowego samochodu wynosi 5600 zł.

W sieci taniej!

Mimo tego, że zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC definiuje ustawa, każda firma ubezpieczeniowa samodzielnie określa ceny swoich usług. Okazuje się, że dysproporcje w cenach polis są zaskakująco duże. Zanim podpiszesz umowę z agentem, sprawdź ofertę w sieci. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cenionej Grupie Compensa. Co ciekawe, polisę możesz podpisać za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu.