Ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje

 

Pokaźna grupa kierowców decyduje się na poszerzenie podstawowej polisy OC o dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenie AC. W jakich sytuacjach dodatkowe ubezpieczenie może okazać się pomocne? Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź nasze rady!

Autocasco dla przezornego kierowcy

Autocasco, w odróżnieniu od polisy OC, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Polisa chroni mienie na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia na skutek zdarzeń losowych, działania sił przyrody oraz osób trzecich. W większości przypadków polisa chroni nie tylko samochód, ale również całą jego zawartość, na przykład przewożony bagaż. Co ważne, na wypłatę świadczenia można liczyć nawet w sytuacjach, kiedy to właściciel polisy jest winny zaistniałej sytuacji (do każdej umowy dołączona jest lista wyłączeń). Zakres ochrony określony jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Co ważne, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić zawarcia umowy ze względu na wiek pojazdu. Na cenę składki wpływa wiele czynników, począwszy od danych kierowcy (doświadczenia, miejsca zamieszkania), poprzez dane techniczne wozu, na sposobie płatności (ratalnie lub jednorazowo) kończąc.

Jak długo obowiązuje umowa?

Polisa zawierana jest na rok. Nie obowiązuje w tym przypadku termin wypowiedzenia. Tak samo jak w przypadku OC, po upływie 12 miesięcy umowa automatycznie wygasa.

Gdzie kupić tanie AC?

Obawiasz się, że kupno dodatkowej polisy mocno nadszarpnie Twój budżet? Wbrew pozorom wysokość składki za świadczenie wcale nie musi być wysoka! Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator. Po wpisaniu wszystkich danych system wyliczy cenę za ubezpieczenie AC w jednej z najbardziej cenionych firm ubezpieczeniowych na rynku. Co ważne, korzystną umowę możesz podpisać bez wychodzenia z domu!