Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzanie dużych pomieszczeń sprawia nie tylko przyjemność, ale efekty sprawiają także satysfakcję. W przypadku małych powierzchni ich urządzenie jest prawdziwym wyzwaniem. Chcemy by wyglądały estetycznie i na dodatek były funkcjonalne.

Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzanie małej łazienki to prawdziwe wyzwanie, które często wymaga kompromisów i rezygnacji z niektórych elementów wyposażenia. Na pewno zabraknie miejsca na bidet oraz szafki na ręczniki i kosmetyki. Ręczniki będą musiały powędrować do szafy w sypialni lub przedpokoju, natomiast kosmetyki znajdą swoje miejsce na wiszących półeczkach.

A co z wanną? Ją najlepiej będzie zastąpić kabiną prysznicową, która zdecydowanie zajmuje mniej miejsca. Oczywiście jej rozmiary muszą muszą być odpowiednio dobrane. Warto rozważyć zamontowanie kabiny narożnej. Dodatkowo w łazience musi się znaleźć miejsce na umywalkę oraz muszlę klozetową. To po prostu niezbędne minimum.

Jaka ceramika do łazienki?

O ostatecznym efekcie estetycznym łazienki decyduje kolorystka i wykończenie ścian oraz ceramika łazienkowa. Ze względu na małą ilość miejsca, lepiej jest wybrać elementy o obłych kształtach, ryzyko przypadkowego uderzenia się będzie znacznie mniejsze.

W aranżacji małych łazienek lepiej sprawdzają się jasne ściany i podłogi, które optycznie powiększają pomieszczenie. Natomiast dla przerwania monotonii można wprowadzić ciemną ceramikę, która będzie kontrastować z jasnymi kolorami. Ciekawą propozycją jest kolorowa ceramika Deante. Poza śnieżno białą ceramiką, można wybrać ceramikę szarą, czarną lub w kolorze antracytu. Tak bogaty wybór znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne łazienki.

Jaka armatura do łazienki?

Wybierając armaturę do łazienki należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także na funkcjonalność i jakość. Na szczęście nie ma problemów, by pogodzić wszystkie te kryteria, spełnia je armatura Deante.

Wybierając baterie do umywalki lub panele prysznicowe, najlepiej wybierać modele z tej samej serii, będą posiadały jednolity design, który dopełni aranżację całej łazienki.

Armatura Deante to nie tylko nowoczesna stylistyka, ale przede wszystkim doskonała jakość, dzięki temu baterie i prysznice przetrwają wiele lat. Wszystkie elementy armatury wykonane są z trwałych materiałów naturalnych. Ceramiczne głowice gwarantują długą żywotność armatury i jej szczelność. Deante stawia na ekologię, dlatego jej baterie ograniczają zużycie wody bez szkody dla komfortu mycia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie armatura deante.