Komfort podczas jazdy konnej – jakie elementy ubioru wybrać?

Nauka jazdy konnej to idealny sposób na spędzenie czasu blisko natury. Jazda konna jest również sportem, który wzmacnia nasze mięśnie i wpływa na nas ogólnorozwojowo. Przygotowując się do pierwszych jazd warto wybrać wygodny strój, który nie tylko zapewni nam komfort, ale i bezpieczeństwo. O jakich elementach pamiętać?

Kask do jazdy konnej – o czym pamiętać?

Elementem, bez którego nie powinniśmy rozpoczynać nauki jazdy na koniu jest kask. Kask na konia to przedmiot, który pozwoli na skuteczną ochronę naszej głowy w sytuacji, kiedy spadamy z konia w czasie treningu czy podczas przejażdżki w terenie. Kaski dedykowane są dla osób dorosłych, dzieci, są zapinane pod szyją dzięki regulowanym paskom. Niewielki daszek na kasku pozwoli na ochronę oczu przed słońcem podczas jazdy.

Wygodne spodnie bryczesy

Już podczas pierwszych jazd przekonamy się, że nie ma wygodniejszych spodni do jazdy konnej niż bryczesy. Spodnie tego typu tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a dodatek syntetycznych włókien sprawia, że są one również elastyczne, nie krępują ruchów i pozwalają na zachowanie wysokiej wygody w czasie jazdy w siodle. Dzisiaj producenci bryczesów zaproponują nam wiele interesujących modeli, które wyróżniają nie tylko wszystkie kolory, ale również pasy silikonowe, dzięki którym znacznie pewniej czuć się będziemy w siodle.

Aby zachować bezpieczeństwo w czasie jazdy na koniu ważne są również odpowiednie buty. Wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim sztyblety jeździeckie. Są one w większości wykonywane ze skór naturalnych – materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia, zabezpieczony jest przed wodą. Sztyblety jeździeckie występują w wersji letniej i zimowej – dzięki temu możemy również zadbać o nasz komfort termiczny.