Matowe czy połyskujące meble kuchenne?

Szafki kuchenne polysk czy mat? Pytanie na które nie można odpowiedzieć sobie w sposób jednoznaczny. Po części wpływ ma na to kuchnia oraz jej powierzchnia, a także indywidualne gusta domowników.

Szafki kuchenne polysk czy mat – ciepłe fronty kuchenne

Matowe wykończenia szafek postrzega się jako te cieplejsze, przyjemniejsze w swoim odbiorze. Wiele osób zwraca również uwagę na to, że takie szafki do kuchni, są również zdecydowanie łatwiejsze, jeżeli chodzi o sprzątanie. Architekci wysnuwają śmiałe teorie, że matowe fronty powodują uspokojenie klimatu. Nie ma się do czynienia z taką lustrzaną powłoką. Jest to rozwiązanie, które warto zastosować w przypadku kuchni dużych, gdzie nie ma problemu z dostępem do powierzchni.

Lakierowane fronty kuchenne

Szafki kuchenne polysk czy matpołyskujące fronty szafek kuchennych są w stanie dodać energii do działania. Pobudzają – co jest w szczególności wskazane, jeżeli chodzi o poranek. To lustrzana powłoka, która pięknie odbija światło, co jest jak najbardziej wskazane, jeżeli ma się do czynienia z małymi pomieszczeniami. Połyskujące wykończenia dedykowane są do kuchni o ograniczonej powierzchni, gdzie istnieje potrzeba zastosowania optycznych sztuczek, których celem jest powiększenie całego wnętrza.

 

Jak więc widać – obydwa te rozwiązania mają swoje zalety. Mają one również wady, z którymi trzeba się także osobno zapoznać. Które z nich będzie najlepsze do zastosowania w kuchni? Trzeba wszystko indywidualnie przemyśleć, aby móc wybrać ciekawą aranżację kuchenną.