Mezoterapia igłowa – co to jest? Jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, które działają poprzez stymulację procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Dzięki temu efekty są bardzo naturalne i trwałe. Wyjaśniamy, na czym polega mezoterapia igłowa i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji substancji aktywnych. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, nazywane koktajlami, które dobiera się indywidualnie w zależności od potrzeb skóry. Mezoterapię można wykonać niemal na każdym obszarze ciała. Zabieg błyskawicznie odświeża, nawilża, rozświetla cerę i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy starzenia.

Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, mało bolesnym i ze stosunkowo krótką listą przeciwwskazań. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób chorujących na cukrzycę. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Zastosowanie mezoterapii w medycynie estetycznej

Mezoterapia igłowa wykonywana jest głównie w celu utrzymania zdrowej kondycji cery oraz niwelowania niedoskonałości. Pozwala skutecznie rozprawić się z problemem poszarzałej, ziemistej cery. Wspomaga usuwanie przebarwień i blizn potrądzikowych. Mezoterapia twarzy redukuje zmarszczki, ujędrnia i poprawia napięcie skóry. Po serii zabiegów twarz staje się wyraźnie odmłodzona. Mezoterapia igłowa przeznaczona jest dla osób w różnym wieku, które chcą poprawić stan swojej skóry. Ma ona działanie prewencyjne – opóźnia wystąpienie oznak starzenia się skóry.

Ciekawym zastosowaniem mezoterapii igłowej jest terapia łysienia. Ma ona na celu aktywizację włosów do wzrostu i zahamowanie ich wypadania. Stymuluje mieszki włosowe, hamuje nadmierne wydzielanie łoju i zapobiega zbyt obfitemu łuszczeniu się naskórka. Mezoterapia skóry głowy odżywia i regeneruje włosy, zapewniając im mocniejszą strukturę.

Mezoterapię igłową wykonuje się również na całe ciało w celu redukcji takich niedoskonałości, jak: cellulit, rozstępy, wiotczenie skóry. Dzięki bezpośredniej aplikacji substancji aktywnych w podskórną tkankę tłuszczową aktywowany jest proces lipolizy, czego efektem jest redukcja pomarańczowej skórki i wymodelowanie ciała.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przez lekarza. Specjalista aplikuje wybrany preparat precyzyjnie pod skórę za pomocą strzykawki wyposażonej w cienką igłę. Na obszarze zabiegowym wykonywana jest w odpowiednich odstępach seria nakłuć, które stanowią dla organizmu sygnał, aby rozpocząć biorewitalizację skóry. Następuje intensywna synteza kolagenu i elastyny, czego efektem jest poprawa kondycji skóry w leczonym miejscu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. W miejscu iniekcji mogą pojawić się niewielkie ranki i zasinienia, które jednak szybko się goją, zwykle w ciągu kilku godzin, maksymalnie kilku dni. Po mezoterapii igłowej skórę należy zabezpieczać, stosując kremy przeciwsłoneczne przez kilka tygodni.

Ponieważ mezoterapia igłowa opiera się na stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych, efekty pojawiają się stopniowo i narastają z każdym tygodniem po zabiegu. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać zazwyczaj serię zabiegów w ciągu maksymalnie kilku miesięcy. Aby utrzymać efekty kuracji, po zakończonej terapii należy wykonywać zabiegi „przypominające”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mezoterapii igłowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/