Paleniska gazowe – odpowiedź na to, co zamiast ogniska w ogrodzie!

Czas spędzony w ogrodzie to chwile odpoczynku i relaksu. Wiele osób letni wypoczynek blisko domu wiąże z ogniskami czy grillem. Co zamiast ogniska w ogrodzie sprawdzi się najlepiej? Okazuje się, że nowoczesne rozwiązania z pewnością zaskoczą i pozwolą na nowo cieszyć się czasem blisko natury.

Co zamiast ogniska w ogrodzie – paleniska gazowe!

Ognisko w ogrodzie to z pewnością frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chcąc cieszyć się wyjątkowym klimatem ognia, warto postawić na inne, bezpieczniejsze i mniej angażujące rozwiązania. Zastanawiając się, co zamiast ogniska w ogrodzie, warto sprawdzić paleniska gazowe, które widać w polskich ogrodach i na tarasach coraz częściej. Czym są paleniska? Paleniska to nowoczesne urządzenia dedykowane do ogrodów i na tarasy, które pozwolą stworzyć niebanalny klimat podczas letnich wieczorów. Paleniska projektowane są z myślą o różnych przestrzeniach – znaleźć można zarówno urządzenia doskonale wpisujące się w klimat nowoczesny czy minimalistyczny, jak i paleniska, które pozwolą cieszyć się przytulnością aranżacji rustykalnej. Palenisko to urządzenie zasilane gazem z butli – butlę umieszcza się wewnątrz urządzenia, aby nie psuła ona estetyki. Bryła paleniska może być wykonana z materiałów kompozytowych czy też naturalnego drewna tekowego. Pokrętło pozwoli na regulowanie wysokości płomienia, co znacząco ułatwi korzystanie z paleniska.

Promienniki gazowe – co zamiast ogniska w ogrodzie?

Sofa ogrodowa, wygodne fotele, stolik – czy trzeba więcej, by odpocząć w ogrodzie? Zastanawiając się, co zamiast ogniska w ogrodzie, warto postawić na promienniki gazowe, które do tej pory widywaliśmy wyłącznie w restauracjach. Promienniki można wykorzystać dzisiaj w prywatnych ogrodach – pozwolą one na zachowanie komfortu termicznego w czasie chłodniejszych wieczorów.