Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/samoseoh/domains/m34.pl/public_html/wp-content/plugins/insert-headers-and-footers/includes/class-wpcode-snippet-cache.php on line 43
Rozwód – sytuacja, która wpływa na całą rodzinę! – m34pl

Rozwód – sytuacja, która wpływa na całą rodzinę!

Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – wg GUS już co trzecie małżeństwo w roku 2018 uległo rozpadowi. Warto pamiętać, że rozwód dotyczy nie tylko samych małżonków – proces rozwodowy jest sytuacją, która wpływa bezpośrednio na otoczenie małżonków: ich dzieci, bliskich, rodzinę, znajomych. Czy możliwe jest przygotowanie ich do tego procesu?

Jak rozmawiać o rozwodzie z dziećmi?

Rozstanie rodziców to zawsze trauma dla dzieci – nie ma tu znaczenia ich wiek. W czasie rozwodu konieczne są rozmowy z dziećmi, wytłumaczenie im językiem dopasowanym do ich wieku co dzieje się w rodzinie, jakie będą tego skutki, i jednoczesne zapewnienie, że samo rozstanie rodziców nie jest winą dzieci i że bez względu na sytuację pomiędzy małżonkami rodzice zawsze będą po stronie swoich dzieci. Coraz częściej rozwodzący się małżonkowie proszą o pomoc w takich sytuacjach doświadczonych psychologów. Chcąc jak najbardziej chronić dzieci małżonkowie powinni dążyć do porozumienia między sobą i uzgodnienia w obecności mediatora spraw związanych z opieką nad małoletnimi dziećmi czy też alimentami – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Czy pomoc adwokata jest zasadna?

W przypadku rozwodu warto zastanowić się nad zatrudnieniem adwokata. Przede wszystkim jego obecność na Sali sądowej pozwoli nam opanować nerwy i uspokoić się. Zadaniem adwokata jest bronienie naszego dobrego imienia i walka o założone wcześniej cele – może być to przyznanie alimentów na dziecko, orzeczenie o pełnej winie za rozpad małżeństwa. Adwokat na początku musi zapoznać się z naszą sprawą i ocenić ją w sposób bezstronny, jednocześnie określając nasze szanse na osiągnięcie konkretnych celów. Adwokat podpowie nam również, jakie rozwiązania prawne wykorzystać, aby osiągnąć zamierzone cele w sądzie.