Ubezpieczenie OC – co warto o nim wiedzieć?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest prawnie zobowiązany do jego ubezpieczenia. Podstawową polisą, którą musi zostać objęty każdy zarejestrowany samochód (nawet nieużywany) jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Co o obowiązkowym ubezpieczeniu powinien wiedzieć każdy kierowca? Sprawdź nasze rady!

Przed czym chroni OC?

OC jest podstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Polisa obejmuje ochroną głównie innych uczestników ruchu, którzy mogą zostać poszkodowani podczas wyrządzonej przez Ciebie kolizji. Umowę na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podpisuje się na rok. Co ważne, dokonać wszelkich formalności w tym zakresie należy najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu.

Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu musi wiedzieć, że za brak ważnej polisy grożą dotkliwe kary finansowe (nawet do 5600 zł w przypadku samochodu osobowego oraz do 8400 dla pojazdów ciężarowych).

Ile musisz zapłacić?

Koszty ubezpieczenia OC uzależnione są od wielu czynników, między innymi wieku, doświadczenia i miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, marki i modelu samochodu, jego przebiegu, roku produkcji i innych parametrów technicznych. Dla młodych, niedoświadczonych kierowców kupno polisy może okazać się niemałym wydatkiem.

Jak zaoszczędzić?

Mimo tego, że zakres ubezpieczenia OC określony jest ustawą, to ceny usług poszczególnych towarzystw znacząco się od siebie różnią. Zanim podpiszesz umowę w biurze konkretnego ubezpieczyciela, warto zajrzeć na stronę beesafe.pl, gdzie znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki której szybko obliczysz cenę swojej składki.

zobacz wiecje https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ Industrialny dębowy stolik nocny loft