Filtrowanie wody kranowej – w jaki sposób się to odbywa?

Filtrowanie wody jest bardzo popularnym zjawiskiem, które wykonuje się w coraz większej ilości domów. Tak naprawdę cała magia tego procesu ulokowana jest w budowie filtra, która jest dobrana z największą starannością. Przykładem bardzo dobrych filtrów są filtry wody do dzbanka Brita Marella 2.4 l, które są funkcjonalne, efektywne i wytrzymałe. Jednak w jaki sposób tak naprawdę odbywa się filtracja i czym ona jest?

Filtracja wody kranowej bez tajemnic

 

Filtracja wody to proces oczyszczania jej z zanieczyszczeń nagromadzonych w drodze, którą woda przebyła na linii sieć wodociągowa i domowy kran. Niestety takowa woda potrafi nazbierać w sobie sporo zanieczyszczeń, spośród których najbardziej problematycznymi są pestycydy, metale ciężkie i chlor. Ten ostatni jest najgorszy pod względem walorów zapachowych i smakowych wody. Potrafi on realnie zmniejszyć jakość wody sprawiając, że po prostu nie chce się jej pic. Projektanci filtrów zamontowali w ich wnętrzu specjalnie dobrane kuleczki węgla aktywnego będącego bardzo dobrym absorbentem wykorzystywanym nawet w medycynie! Kuleczki węgla aktywnego pochłaniają zarówno chlor jak i pestycydy i metale ciężkie. Wystarczy, że woda przejdzie przez filtr, a proces filtracji odbywa się samoistnie! Pomaga mu grawitacja – woda spływa z jej mocą zostając przetrzymywana w dolnej komorze dzbanka.

W procesie filtracji ważną rolę odgrywa również żywica jonowymienna zmiękczająca wodę. Oznacza to pozbycie się nadmiernej ilości węglanów wapnia i magnezu znajdujących się w wodzie kranowej. W trakcie wykorzystywania takiej wody przez czajniki czy ekspresy wytrąca się problematyczny kamień. Wykorzystywanie wody przefiltrowanej poprawia więc jakość pracy urządzeń i efektywność wykonywania napojów gorących.

Podsumowanie

 

Woda kranowa może być wykorzystywana w bardzo efektywny sposób. Wystarczy tylko odpowiednio ją przygotować! W przygotowaniu wody kranowej do picia najlepsze są sprawne filtry wody do dzbanków, które w dzisiejszych czasach można zakupić w każdym większym sklepie wielobranżowym.